טיפולי בוטוקס

רבות מדובר על המהפכה שחולל הבוטוקס. הצערת הפנים על ידי הזרקת בוטוקס מאפשרת לטשטש את הקמטים הדינאמיים ע"י הרפית אותם שרירים האחראים להווצרות הקמט.טיפולי בוטוקס הפכו להיות חלק משגרת החיים של נשים וגברים המעוניינים בעור חלק וצעיר וחף מקמטים.

בקליניקה של ד"ר שרית כהן, מומחית בכירורגיה פלסטית ואסתטית, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של טיפולים אסתטיים וקוסמטיים, ביניהם טיפולי בוטוקס למראה צעיר ורענן, באחריות ובמקצועיות רבה. כיד אמן, מבצעת ד"ר שרית כהן הזרקת בוטוקס בקרב מטופליה, במיומנות רבה, עדינות ומחשבה מוקדמת, על מנת להעניק את המראה המושלם והזוהר.

כל מה שחשוב לדעת על טיפולי בוטוקס:
בוטוליניום טוקסין הינו חלבון המופק מחיידק בטכנולוגיה מתקדמת.מוכר גם בשמו המסחרי דיספורט / בוטוקס.

מגוון ההתוויות הנרחב,כמעט בכל תחומי הרפואה, ( עיניים, א.א.ג.,אורטופדיה ,כירורגיה, כירורגיה פלסטית,אורולוגיה, נוירולוגיה), מורה כי גילוי דיספורט / בוטוקס לשימוש קליני הינו בבחינת פריצת דרך בתחום הרפואה.

בתחום האסטטי ,השימוש בבוטוליניום הינו הפרוצדורה האסטטית הנפוצה ביותר מתוך כלל הפרוצדורות האסטטיות הלא כירורגיות ע"פ נתונים של הASAPS.( האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית) משנת 2013.

הבנה עמוקה יותר של פיזיולוגית עצב- שריר,הידע הנרחב באנטומית שרירי הפנים וביולוגית ההזדקנות סללו את הדרך למגוון רחב של אזורים בפנים הניתנים להצערה ע"י שימוש בדיספורט / בוטוקס.

השימוש הרווח ביותר ב בדיספורט / בוטוקס כיום הוא לטשטוש קמטי הבעה בשליש העליון של הפנים בשלושה אזורים מרכזיים: קמטי הפליאה והדאגה הרוחביים במצח, קמטי הזעף בין הגבות וקמטי החיוך בצידי העיניים.3 האזורים הרווחיים ביותר בשימוש), טכניקה חדשנית שהוצגה ע"י ד"ר כהן שרית מאפשרת הרמת מצח וגבות עם דיספורט ע"י הזרקה לקרקפת-קדמית וזכתה לכינוי "האזור הרביעי" ( ראה למטה).

כיום, בידיים מיומנות ניתן לטשטש את קמטי החיוך בצידי האף (קמטי ארנב),להרים קצה אף נפול,לטשטש קמטי עישון סביב הפה,להרים זוויות נפולות של הפה לעדן נחיריים רחבים (ALAR FLARING )לתקן עור תפוז בסנטר, לטשטש מיתרים אורכיים ( PLATYSMAL BANDS ) וקמטים רוחביים בצוואר.

השימוש הקליני ברעלן הבוטוליוניום המגובה בפירסומים מדעיים מצביע על יתרונות נוספים : במטופלים עם מגרנה דווח על ירידה בעוצמה וכמות התקפי המיגרנה ,השפעה על בלוטות הזיעה ( טיפול בהזעת יתר),השפעה על בלוטות חלב (שיפור ומיקרי אקנה; הטבה בדרגת שמנוניות העור).

תצפיות קליניות מצביעות על שיפור מרקם העור,איכותו, שיפור בקמטוטים עדינים המקנים לעור מראה קורן, מתוח וצעיר יותר לאחר הזרקה שטחית של דיספורט .תצפיות אלו הינם הבסיס ליישום ה"מזו-בוטוקס"-הזרקות שטחיות עדינות בעיקר לקמטוטים באזור הלחי העליונה וקמטי חיוך בלחי מרכזית תחתונה.

טכניקה חדשנית להרמת מצח וגבות – בעזרת דיספורט ללא ניתוח:
לצורת הגבות ומיקומם נודעת חשיבות משמעותית על האסתטיקה הפרי-אורביטלית ( סביב העיניים) ועל היופי.קווי מתאר אידיאליים של גבה אסתטית, שתוארו לראשונה ע"י אלבוגן וחבריו, מגדירים את הגבולות, הגובה, והצורה של הגבה , את השוני הצורני בין המינים וכן את המרחק אידיאלי מאישון לגבה.עובי הגבה נתון לשינויים המוכתבים ע"י טרנדים אופנתיים.

טכניקה חדשנית להרמת המצח ע"י הזרקת בוטוליניום טוקסין (דיספורט) הוצגה בכנס בינלאומי בפריז ובכנס לכירורגיה פלסטית בישראל ב11.09 ע"י ד"ר כהן שרית, מומחית בכירורגיה פלסטית וזכתה להתעניינות רבה .

הזרקת בוטוליוניום לקו שיער גורמת להחלשת השריר בקדמת הקרקפת (FRONTALIS ) , ומגבירה את השפעתו של השריר העורפי ((Occipitalis, המושך את הקרקפת אחורנית, והתוצאה-מצח מורם.

מטופלים בעלי מצח קצר (קטן מ-6 ס"מ) ואלו המרבים להשתמש בשריר הפרונטליס הם המתאימים ביותר לטיפול חדשני זה.

הטיפול בטכניקה זו תורם ליצירת יחס פרופורציונלי אסתטי יותר בין שלושת חלקי הפנים.שמוש בטכניקה זו בשלוב עם הזרקת בוטוליניום טוקסין למצח ולאזור הגלבלה (אזור בין הגבות) תורם באופן משמעותי להצערת השליש העליון של הפנים.כך המצח והגבות מורמים,קמטי ההבעה הרוחביים במצח והאורכיים באזור הגלבלה מטשטשים . טכניקה זער פולשנית זו מאפשרת הרמת המצח והגבות לתקופה של בין 4-6 חודשים בזמן קצר וללא ניתוח וכאבים,וזכתה לכינוי "האיזור הרביעי" בפירסומים.(איזור נוסף לשלושת האזורים המקובלים-מצח ,בין הגבות ובצידי העיניים).

חיטוב קו לסת בעזרת בוטוקס:
קו לסת צר,המקנה למבנה הפנים צורה מחודדת דמוית חרוט הפוך מקנה מראה צעיר אסטטי ונשי,קו לסת מרובע לעומת זאת מרחיב את החלק התחתון של הפנים ונחשב גברי.מראה זה נגרם ע"פ רוב מעיבוי שריר לעיסה-שריר המסטר. הזרקת בוטוקס דיספורט משפרת את המראה האסתטי באופן משמעותי, מורידה את הקוטר הרוחבי של הפנים ומחדדת את קווי המתאר של הפנים. התוצאה הרפיית שריר המסטר ובעקבותיה שיפור בתסמינים המלווים כגון הקלה בחריקת שיניים בשינה ושיפור בכאב מרפק הלסת.כלומר שיפור אסתטי ופונקציונאלי

למי מתאים טיפולי בוטוקס?
טיפולי בוטוקס מיועדים לטשטוש קמטים דינאמיים,כלומר כאלה המצויים בזמן תנועה בלבד (לדוגבמא קמטים בין הגבות המופיעים כאשר מכווצים את הגבות ,תנועה המקנה מראה זעוף) במטופלים בעלי עור דק או מעובה מידי וכאשר ישנם קמטי הבעה עמוקים, הרי שהבוטוקס פחות יתאים. לכן, ישנה חשיבות רבה לבחירת הרופא המטפל והתאמת תוכנית הטיפולים האינדיבידואלית להשגת המראה הרצוי.

כיצד מתבצע הטיפול?
תהליך ההזרקה עצמו קצר,אינו כרוך בכאב ומאפשר שיבה מיידית לשגרת החיים.התחלת ההשפעה הינה לאחר מספר ימים, השפעת שיא לאחר שבועיים.השפעת הבוטוליניום הינה זמנית ונעה בין 3-6 חודשים. ההזרקה מתבצעת על נשים וגברים כאחד, מיד עם התחלת הופעת קמטי הבעה בד"כ בשנות השלושים. ככל שזמן התחלת ההזרקה צעיר יותר כך המרווח בין ההזרקות גדול יותר,כלומר המשך ההשפעה ארוך יותר.הטיפול אסור בנשים הרות או מיניקות ,יעילותו על פי רוב פחותה במטופלים מעל גיל 65.

המחקר המתקדם בצעדי ענק טומן בחובו בשורות שתרומתן תהיה ללא ספק גדולה בתחום האסטטי.